Działalność charytatywna Thai Smile

Thai Smile - Działalność Charytatywna

Działalność charytatywna Thai Smile

Thai Smile to nie tylko masaż tajski i promocja kultury tajskiej, to również promocja zdrowego stylu życia i działalność charytatywna. Działalność ta była i jest realizowana w różnych formach, m.in.:

Zaczęło się od wsparcia wydarzenia, czyli krótka historia…

W drugiej połowie 2014 roku, czyli na początku drugiego roku działalności, otrzymaliśmy pytanie o wsparcie wydarzenia dla biegaczy. Początkowe zainteresowanie współpracą podyktowane było możliwością reklamy salonu, później jednak większe znaczenie miał charakter wydarzenia. Bieg po zdrowie nie tylko był wydarzeniem sportowe dla biegaczy. Był to również piknik medyczny, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia.

Krótko później pojawiły się kolejne dwa wydarzenia biegowe – Bieg dla Izy oraz Rak. To się leczy! Pierwsze było dedykowane walce z nowotworem szpiku kostnego. Przede wszystkim szukano genetycznego bliźniaka dla Pani Izy, ale także zachęcano do zgłaszania się jako potencjalny dawca szpiku oraz do oddawania krwi. Bardzo ucieszyła nas informacja, iż impreza spełniła swój cel i znaleziono dawcę dla imienniczki wydarzenia. Ideą drugiego wydarzenia było promowanie profilaktyki antynowotworowej, szczególnie wczesne wykrywanie nowotworów. Biegowi towarzyszyła tzw. wioska medyczna, w której można było wykonać bezpłatne badania (w tym mammograficzne) oraz skorzystać z porady lekarskiej, psychologicznej czy dietetycznej.

W grudniu 2014 wsparliśmy również Bieg Mikołajkowy, którego celem była zbiórka funduszy dla Domu Dziecka w Wągrowcu.

Aukcje charytatywne

Przełomowym okazał się styczeń 2017, kiedy podjęliśmy decyzję o wsparciu 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwotnie zaproszenia na masaż tajski miały być przekazane na aukcję w jednym ze sztabów. Ostatecznie jednak sami utworzyliśmy aukcje internetowe na portalu Allegro Charytatywni i zapraszaliśmy do licytacji naszych dotychczasowych klientów.

Do Thai Smile dotarło mnóstwo pozytywnych słów na temat aukcji charytatywnych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W związku z czym, wsparcie dla różnych organizacji pożytku publicznego stało się elementem działalności Thai Smile. W kolejnych miesiącach i latach przygotowywaliśmy aukcje charytatywne na rzecz fundacji takich jak: Fundacja dla zwierząt Koci Pazur, Fundacja Szlachetny Bohater czy Fundacja Mamy Dzieci. Oczywiście do chwili obecnej co roku wspieramy Finały WOŚP.

==> Link do licytacji zaproszeń na portalu Charytatywni Allegro. W przypadku braku aktywnych aukcji zapraszamy do ponownego odwiedzenia aukcji za jakiś czas.

1% podatku dla Marysi

Marysia jest pogodną dziewczynką, która mimo swojego schorzenia wykrytego w 4 miesiącu życia – wzmożonego napięcia mięśniowego lewostronnego oraz poszerzenia trzonu prawej komory bocznej mózgu codziennie walczy o swoją sprawność. Stara się dorównać swoim rówieśnikom i próbuje jeździć na rowerze, łyżwach czy hulajnodze. Choć sprawia jej to wiele trudności, to nieustannie walczy. 2 razy w tygodniu korzysta z prywatnej rehabilitacji.

Od roku 2018 dokonując rozliczenia podatkowe, większość pracowników Thai Smile przekazuje 1% podatku dla Marysi Włodarczyk. Jeżeli nie mają Państwo wybranego celu dla 1% podatku, to zachęcamy, aby wesprzeć Marysię. KRS 0000037904, z dopiskiem 20864 Włodarczyk Maria Poznań.

Oprócz przekazania 1% podatku można również wesprzeć dowolną kwotą zbiórkę na turnus rehabilitacyjny w Zabajce 2.

Inne akcje

Drużyna Szpiku – Dni Mamy Onkologicznej i Bieg dla Onkoludków

W latach 2017-2018 w ramach Dni Mamy Onkologicznej salon Thai Smile odwiedziły OnkoMamy. Panie skorzystały z tajskich masaży, aby mogły nabrać siły na kolejne dni walki przy łóżkach swoich dzieci w szpitalu. W październiku 2017 byliśmy również partnerem II Biegu dla Onkoludków na rzecz dzieci z kliniki onkologii. Organizatorem wydarzeń była Drużyna Szpiku.

Każdy z Państwa ma możliwość zostania dawcą szpiku. Szczegóły na stronie internetowej Drużyny Szpiku.

Stowarzyszenie I Love Ziemek

We wrześniu 2017 dowiedzieliśmy się o Stowarzyszeniu I Love Ziemek, któremu przekazaliśmy zaproszenie na masaż tajski na Aukcję Przyjaciół Ziemka. Stowarzyszenie organizuje fundusze na leczenie chłopca o imieniu Ziemek. Zbierają plastikowe nakrętki i sprzedają je firmom recyklingowym. Rozpoczęliśmy więc oddzielną segregację plastikowych nakrętek z naszych butelek i przekazaliśmy je stowarzyszeniu za pośrednictwem Centrum Pozytywnej Energii w Jeżycach w Poznaniu.

I Love Ziemek – Cykl życia nakrętki

Kiermasz świąteczny

W grudniu 2017 dwie nasze pracownice zaangażowały się w akcję świąteczną dla dzieciaków z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Poznaniu. Pierwotnie była to pomoc w przygotowywaniu ręcznie robionych dekoracji świątecznych, sprzedawanych na kiermaszu szkolnym. Później dodaliśmy również zaproszenia na masaż tajski na licytację w ramach kiermaszu.

Tygrysy na granicy

W październiku Poznań, jak i całą Polskę ogarnęła wstrząsająca informacja na temat zatrzymanego na granicy polsko-białoruskiej transportu tygrysów przewożonych w skandalicznych warunkach. Z 10 Tygrysów przeżyło 9, które otrzymały tymczasowy azyl w polskich zoo, z czego 7 w Poznańskim Zoo. Po miesiącu 5 tygrysów z Poznania zostało przewiezionych do Promadomus, siedziby fundacji AAP w Hiszpanii. Działania te wymagały dużego wsparcia finansowego, na które zoo nie było przygotowane, dlatego postanowiliśmy wesprzeć je darowizną pieniężną.

Poznańskie Zoo można wesprzeć poprzez wpłaty z dopiskiem CISNA I JEJ PRZYJACIELE, nr konta: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713 Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań.  

Lokalna drużyna piłki nożnej w Tajlandii

W 2018 z inicjatywy masażystki Chanaporn Akkharin wsparliśmy dzieciaki tworzące lokalną drużynę piłkarską z miejscowości Tungtong, zlokalizowanej Kamphaeng Phet, jednej z prowincji Tajlandii. Zespół złożony z dzieciaków w wieku 10-11 lat otrzymał koszulki sportowe oraz piłkę nożną do gry. We wrześniu 2018 drużyna wzięła udział w zawodach szkolnych i została zmotywowana dodatkową nagrodą pieniężną za zajęcie 1-go miejsca, które oczywiście zdobyła.

Zużyte materiały

Naturalnym etapem “życia” ręczników, wykorzystywanych w trakcie masażu tajskiego, jest ich zużycie. Następuje ono znacznie szybciej niż w przypadku prywatnego użytkowania, ponieważ wszystkie ręczniki (a także prześcieradła i ubrania do masażu) są prane i suszone mechanicznie bezwzględnie po każdym kliencie. Choć zużyte ręczniki nie wyglądają atrakcyjnie i nie są przyjemne dla ludzkiej skóry, to nadal dajemy im drugie życie przekazując je Fundacji dla zwierząt Koci Pazur.

Więcej na temat działalności i potrzeb fundacji na stronie internetowej Koci Pazur.

Działalność charytatywna Thai Smile 2017.04 zużyte ręczniki

Działalność charytatywna według dat

Więcej informacji lub galerie zdjęć po kliknięciu w nazwę wydarzenia czy akcji.


Działalność charytatywna – kontakt

Jeżeli znasz inne lokalne inicjatywy w okolicach miast Poznań, Kołobrzeg i Kraków lub jesteś zainteresowany współpracą z Thai Smile – napisz do nas! kontakt@thai-smile.pl

Share Button

Komentowanie jest wyłączone.