Masaż w ciąży

Thai Smile - masaż w ciąży

Masaż w ciąży – czyli co należy wiedzieć przed zabiegiem?

Chociaż na naszej stronie ciąża znajduje się na liście przeciwwskazań do masażu, to nie znaczy, że Panie muszą rezygnować z niego w ogóle. Przeciwnie, masaż może złagodzić wiele dolegliwości towarzyszących ciąży, relaksuje i poprawia samopoczucie przyszłej mamy. Poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat masażu w ciąży, które powinny rozwiać wątpliwości oraz dać odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się pytania ze strony naszych Klientek.

Masaż w ciąży – zalety

Ciało kobiety w ciąży nieustannie zmienia się. Wraz ze zwiększającą się masą ciała i zmieniającym się środkiem ciężkości ciała, które obciążają kręgosłup i nogi, z każdym kolejnym miesiącem wzrasta zmęczenie oraz dolegliwości bólowe.

Masaż działa leczniczo, regenerująco i pielęgnacyjnie. Usuwa napięcia z mięśni i stawów, wzmacnia je i uelastycznia. Uwalnia ciało i głowę od bólu. Korzystnie wpływa na układ krążenia zmniejszając obrzęki w kończynach i niwelując uczucie “ciężkich nóg”. Masaż z użyciem olejków poprawia jędrność i sprężystość skóry. Rozluźnia i relaksuje przynosząc ulgę w psychicznym zmęczeniu oraz poprawia jakość snu. 

Masaż zawsze znacząco wpływa na organizm, niezależnie od tego czy osoba masowana jest w ciąży bądź nie. Każda osoba jest inna i nawet najlepiej wykonany masaż zgodnie ze sztuką może wywołać różnie zmiany. Zatem bardzo ważne jest, aby wszelkie negatywne odczucia czy zmiany były od razu sygnalizowane masażystce.

Masaż w ciąży – przeciwwskazania

Ciąża przebiegająca prawidłowo nie wyklucza masażu, ale ciąża zagrożona, ciąża patologiczna (np. przedwczesne odklejanie się łożyska, łożysko przodujące) czy wcześniejsze poronienia są przeciwwskazaniem do masażu. Istnieje szereg innych schorzeń, które same w sobie nie muszą skutkować negatywnie na organizm, ale ich występowanie w połączeniu z ciążą, mogą stanowić ryzyko dla kobiety i płodu. Należą do nich np. cukrzyca, nadciśnienie i choroby serca, niedokrwistość, choroby układu moczowego itd. 

Dlatego też przed masażem kobieta w ciąży musi bezwzględnie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Masaż w ciąży w Thai Smile – rodzaj masażu

Klientka zobowiązana jest do konsultacji z lekarzem oraz do poinformowania pracownika recepcji o etapie ciąży już w trakcie dokonywania rezerwacji.

Podgrzewane materace, dodatkowe ręczniki czy szklanka wody w trakcie masażu? Prosimy o zgłaszanie wszelkich potrzeb oraz zmianach zachodzących w trakcie masażu. Dokładamy wszelkich starań, aby klientka w ciąży czuła się bezpiecznie i komfortowo.

Rodzaj masażu, który dobierany jest w zależności od aktualnego etapu ciąży:

Niektóre źródła podają, iż korzystanie z masażu w ciągu pierwszych 2 miesięcy nie jest wskazane ze względu budowanie łożyska oraz organogenezę. Niekiedy mdłości i gorsze samopoczucie w tym czasie mogą uniemożliwić prawidłowe wykonanie masażu.

Masaż wykonywany u kobiety w ciąży, będzie różnił się od masażu wykonywanego standardowo. Wynika to z konieczności zastosowania innych technik dopasowanych do pozycji jakie może przyjąć ciężarna. Częściej będą stosowane pozycje leżące na boku lub siedzące, zamiast leżenia na brzuchu, aby zapewnić przyszłej mamie jak najlepszy komfort.

W całym okresie ciąży nie jest możliwe korzystanie z masażu tradycyjnego, masażu wyszczuplającego, masażu stemplami ziołowymi, masażu dla sportowców oraz refleksoterapii.

Share Button

Komentowanie jest wyłączone.